Novinka
10 %

HEGYKÖ – NOVÉ LÁZNĚ U NEZIDERSKÉHO JEZERA

HEGYKÖ - AUTOBUSEM

Zájezd pro jednotlivce

HEGYKÖ – NOVÉ LÁZNĚ V SOUSEDSTVÍ NEZIDERSKÉHO JEZERA

Hegykö, po dlouhou dobu nenápadná vesnice s asi tisícovkou obyvatel, má v porovnání s mnoha jinými místy, kde lze navštívit pověstné maďarské termální lázně, jednu obrovskou výhodu - leží v těsné blízkost břehů Neziderského jezera, třetího největšího jezera ve Střední Evropě, díky čemuž má o své návštěvníky v podstatě postaráno. Neziderské jezero bylo totiž před sedmi lety vyhlášeno součástí respektovaného Seznamu světového dědictví UNESCO. Pokud tak rádi své pobyty v lázních spojujete s poznáváním hodnotné krajiny, můžete v Hegykö udělat jen tu nejlepší zkušenost.

Co se týče vlastností zdejšího termálního pramene, tryskajícího z hloubky téměř půldruhého kilometru o teplotě 55°C, jde o kyselou, hydrogenuhličitou minerální vodu vyznačující se vysokou koncentrací sodíku, jódu, chloridu a fluoru. Díky svému výjimečně vysokému obsahu minerálů a lékařsky prověřenému léčebnému účinku je známé od roku 2004.

Hegykö je jednou z deseti vesnic, jež leží při břehu maďarské části Neziderského jezera, které je součástí maďarsko-rakouského pomezí. Rovněž jde o pomyslnou bránu do Národního parku Fertö-Hanság, který je po dlouhá tisíciletí domovem mnoha dnes chráněných druhů. Připomeňme, že celou oblast vysoko hodnotili již staří Římané, kteří jezero překřtili na Lacus-Peiso. I přes skutečnost, že Hegykö leží v takto unikátní oblasti, a jsou zde v provozu poctivé termální lázně, daří se dosud této vesničce držet stranou masivního turistického rozmachu, který v posledních deseti letech „postihl” tolik podobných míst. Preferujete-li proto klid a neokázalý odpočinek, můžeme vám Hegykö a jeho termální lázně jen a jen doporučit.

Celý areál se přitom dočkal výraznější přestavby a důkladné rekonstrukce před sedmi lety, pročež zde jde ruku v ruce v zásadě poklidný kolorit obce s lázeňskou vybaveností, která si v ničem nezadá s mnohem známějšími a rušnějšími středisky. Celý komplex najdete v podstatě přímo ve středu obce, kde zabírá plochu o cca šesti hektarech. Součástí areálu termálních lázní Hegykö je jak krytá, tak i venkovní část, kde nacházíme celkem sedm bazénů - dva úplně zastřešené, část venkovního areálu je potom pod ochranou konstrukce chránící před nenadálými rozmary počasí. Teplota vody se v léčebných bazénech pohybuje v rozmezí 26 až 38°C, termální bazény jsou napuštěny vodou, jejíž teplota osciluje mezi 30 až 37°C. Z doplňkových služeb pak zmiňme alespoň bahenní lázeň založenou na léčivém účinku hévízkého bahna, nabídku vodních cvičeni a samozřejmě slušný výběr masáží. V termálních lázních je hřiště, rozkládací lehátka, sauny a různé obchody s občerstvením dostupné návštěvníkům.

UBYTOVÁNÍ

Tyto apartmánové domy v těsné blízkosti termálního koupaliště se skládají z apartmánů pro 2 osoby a apartmánů pro 4 osoby (zde jsou dvě samostatné dvoulůžkové ložnice a obývací pokoj a balkon či terasa). Jedná se o zcela nové ubytování s moderním a příjemným zařízením. Každý apartmán má vybavenou kuchyň s lednicí a vlastní koupelnu a soc. zařízení, televizor.

POZVÁNKA NA OZDRAVNÝ POBYT

– voda prokazuje vynikající výsledky převážně pro osoby trpící potížemi:

Pohybového ústrojí

Kožními

Respiračními

Gynekologického či urologického charakteru

Pooperačních stavů, rekonvalescence

V CENĚ ZÁJEZDU JE ZAHRNUTO

doprava autobusem

3x ubytování v apartmánech vedle lázní HEGYKÖ ve 2-lůžkových pokojích

3x maďarská polopenze v restauraci v areálu termál. koupaliště – snídaně a večeře servírovaná (polévka a hlavní chod)

4x vstupy do termálních lázní

pobytová taxa, spotřeba vody, elektřiny a pod.

pojištění proti úpadku CK, delegátská činnost

Odjezd z Pelhřimova, Humpolce, Jihlavy a Jindřichova Hradce v ranních hodinách

POPIS: TERMÍNY: CENA:

Hegykö - autobusem

24.9. - 27.9.2016

Sleva na dopravu autem 500Kč

Původní cena 4970.00 pro členy CrazyLife sleva 10%

Pro čerpání slevy při objednávkách prosím uvádějte číslo své CrazyLife karty.


Pro rezervaci klikněte ZDE

Diskuse

Kde slevu uplatnit

CK Markéta
Nádražní 827
393 01 Pelhřimov
Česká republika
605 933 864
info@ckmarketa.cz
http://www.ckmarketa.cz/cs/